Görselliği Fazla ve Kullanımı Kolay   web tasarımlar için sadece tasarımcının kendi yaratıcılığına değil, aynı zamanda hem kullanıcının hem de kişisel web sayfası yaptıran kişinin fikirlerine ihtiyacı vardır. Ancak bu üçlü bileşke ile güzel bir proje ortaya koyabilir. Web tasarımı yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar sadece bunlarla sınırlı değildir. Gereken en önemli  faktörlerden bir tanesi de, hedef kitlenin yaşadığı coğrafi alandır.

Mademki, internet evrensel ise yöreye yönelik bir tasarım yapmanın mantığı nedir diye sorabilirsiniz? Buradaki en temel mantık, hedef kitlenin yaşadığı alandaki algıya hitap etmek ve sosyokültürel seviyeyi yakalamaktır. Buna örnek olarak; Kızılay’da web sitesi yaptırmak isteyen şahıs veya şirketler, eğer elindeki ürünü bu bölgedeki kişilere pazarlamayı yada tanıtmayı amaçlıyorsa, öncelikle gereken, tasarımcının, kitle ve kitlenin zevkleri hakkında bilgi sahibi olmasıdır. Mutlaka ki Kızılay’da web sitesi yapan firmalar bu alanda daha çok bilgi sahibi olacak ve bundan dolayı yabancı bir firma ya da ajansın yaptığı proje yeterli ilgiyi görmeyecektir. Web Tasarım, sadece kodlama, tasarım ya da içerik kısımlarının sadece bir tanesiyle oluşmaz. Tasarım, hangi alanda olursa olsun bir bütün olduğu zaman kaliteyi yansıtır. Kızılay’da web tasarımı bu nedenle hayli zordur. Kızılay web tasarım firmaları arasındaki rekabet, bu sektördeki gelişimi hayli arttırmış ve daha fazla ilerlemeye neden olmuştur. Rekabet seviyesi arttıkça ve bu sektörde çalışanların kişisel yetileri bu yönde geliştikçe Kızılay’da web tasarım her gün bir adım daha ileriye gidecektir.

Kızılay’da faliyet gösteren bir Web Tasarım ve yazılım şirketi olarak en temel amacımız bu rekabet içerisinde, kendi uzmanlığımızla en üst noktaya oturmak; Gerek Kızılay’da, gerekse kızılay dışında web sitesi yaptıracak olan dış firmalara en iyi hizmeti vermektir. Kendimize bunu görev edinmişken, bizi diğer Kızılay web tasarım firmalarından ayıran en önemli nokta ise müşteri-tasarımcı iş birliğine inanan ve bu sayede en iyi web projelerini yapılabileceğini ön gören bakış açımızdır.